Kujawsko-Pomorski Związek Koszykówki
news

11.05.2023

3x3

Odsłon: 920

Joanna Bukowska

Grand Prix Warmii i Mazur 3x3 – Podsumowanie

W dniach 2-3 maja br. w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Giżycku, Warmińsko-Mazurski Związek Koszykówki we współpracy z Fundacją Akademia 3x3, przeprowadził Młodzieżowe Mistrzostwa Warmii i Mazur 3x3, czyli turniej grand prix Młodzieżowych Mistrzostw Polski 3x3.

Puchary dla drużyn z podium Mistrzostw ufundował Pan Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Wodę pitną, Evę Zdrój, dostarczył partner Akademii 3x3 firma MAG Dystrybucja z Olsztyna. Partnerami turnieju były firmy Ol-Term, Budextan oraz Bank Spółdzielczy w Węgorzewie.

We wtorek 2 maja br. rozegrano „męskie” kategorie Grand Prix Warmii i Mazur 3x3.

W kategorii U15 mężczyzn wzięło udział 8 zespołów.

I miejsce zdobył zespół MLG1 w składzie: Alan Banasik, Antoni Padoł oraz Szymon Skrzypek.

II miejsce zajął zespół TKM Włocławek: Gustaw Przybylski, Aleks Bógdał, Maksym Jaroszewski i Przemek Czerwiński.

III miejsce zdobył zespół Pablo 3x3 Basket: Piotr Bisior, Bruno Stubba, Fryderyk Konieczny oraz Jakub Cyrzon.

Klasyfikacja końcowa U15 M:
https://play.fiba3x3.com/categories/3d220c95-0a18-45a7-849f-2ec0669f6910/overview

 

W kategorii U17 mężczyzn udział wzięło 6 drużyn.

I miejsce zdobył zespół Szkoła Gortata PG II w składzie: Wiktor Jabłoński, Paweł Zarach oraz Staś Polaczuk.

II miejsce zajął zespół Pablo 3x3 Basket 1: Jacek Nosek, Filip Łącz, Klaudiusz Kloska i Tomasz Filipek.

Najniższy stopień podium przypadł drużynie Pablo 3x3 Basket 3: Mikołaj Kuchciński, Jan Beszczyński, Mateusz Filipkowski, Radosław Górski.

Klasyfikacja końcowa U17 M:
https://play.fiba3x3.com/categories/ece3a56b-5682-4994-ad3c-47c93ee3a081/overview

 

W kategorii U23 mężczyzn rywalizowało 7 zespołów.

I miejsce zdobyła Akademia 3x3 Gdańsk w składzie: Cezary Karpik, Michał Kroczak oraz Lukasz Klawa.

II miejsce zajęły Sokoły 1: Dominik Groth, Mateusz Bryniarski, Mateusz Zozuń oraz Patryk Łysiak.

III miejsce wywalczyła UKKS Iskra Osieczna: Michał Samolak, Jędrzej Janowowicz oraz Wojciech Samolak.

Klasyfikacja końcowa U23 M:
https://play.fiba3x3.com/categories/26cdeee5-930e-41bb-9cee-6fd66e3524bd/overview

Nagrody wręczali Prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Koszykówki - Pan Andrzej Antonow, oraz Trener Główny Reprezentacji Polski 3x3 U23 Mężczyzn – Pan Michał Hlebowicki.

 

W środę 3 maja odbyła się rywalizacja w kategoriach U15 K i U17 K Grand Prix Warmii i Mazur 3x3.

W kategorii U15 kobiet wzięło udział 7 zespołów.

I miejsce zdobył zespół KSKK Koszalin: Kornelia Wehrhausen, Aleksandra Konsek, Amelia Kasprzak i  Karolina Woźniak.

II miejsce zajęła drużyna MUKS Unia Basket Ostrołęka: Maja Kaczmarczyk, Amelia Zabielska, Blanka Podsadny, Oliwia Woźniak.

III miejsce przypadło drużynie La Basket Warszawa: Laura Radziwilska, Julia Zwierzyńska, Karolina Bukowska oraz Weronika Paszkowska.

Klasyfikacja końcowa U15 K:
https://play.fiba3x3.com/categories/38430d2b-9c54-4f9a-a49d-f0ac768c38bf/overview

W kategorii U17 kobiet rywalizowało 10 zespołów.

I miejsce zdobyła drużyna KS Basket Siechnice: Zuzanna Stolarz, Maria Hotowy, Martyna Hatała i Zosia Słomka.

II miejsce zajął KKS Agapit 2 Olsztyn: Sandra Chmielińska, Liliana Dolińska, Roksana Chmielińska, Julia Makutynowicz.

Najniższy stopień podium zdobył KSKK Koszalin: Natalia Rosińska, Julia Kasprzak, Marta Baran.

Klasyfikacja końcowa U17 K:
https://play.fiba3x3.com/categories/54b29347-b6a6-4c0d-8c56-629198e524de/overview

 

Nagrody wręczali Prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Koszykówki, Pan Andrzej Antonow, oraz Trener Główny Reprezentacji Polski 3x3 Kobiet – Pan Bartłomiej Koziatek.

 

Zdjęcia z turnieju:

Mariusz Kuliś fotografia

 

Partnerzy

PZKOSZ