TSK ROŚ Pisz podwójnym Mistrzem, a UKS TRÓJKA Ełk mistrzem U14K

02.03.2019 15:47:00 | Piotr Chomicki

Powoli kończą się rozgrywki o Mistrzostwo woj. warmińsko-mazurskiego w rozgrywkach prowadzonych przez Warmińsko-Mazurski Związek Koszykówki w Olsztynie.

W kategorii U14K zdecydowanie najlepszym zespołem był UKS TRÓJKA Ełk, który nie przegrał żadnego meczu. Walka o 2 miejsce trwała do samego końca pomiędzy zespołami z Nidzicy. Ostatecznie lepsze okazały się zawodniczki UKS JEDYNKA Nidzica. Oba zespoły będą walczyły w turnieju strefowym
o awans do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski U14K. Turniej odbędzie się w Kartuzach, w dniach
30-31.03.2019 r. Najskuteczniejszą zawodniczką w rozgrywkach U14K okazała się GABRIELA KOWZON z UKS TRÓJKA Ełk, która w każdym meczu rzucała średnio 17 pkt.

W kategorii chłopców, zarówno w cyklu U14M i U16M najlepsi byli chłopcy z TSK ROŚ Pisz. Warto podkreślić, że w kategorii U16M zespół z Pisza wygrał wszystkie 12 meczów. Najlepiej rzucającym za 3 pkt był zawodnik TSK ROŚ Pisz ŁUKASZ BESSMAN, który łącznie trafił 26 razy za 3 pkt (śr. 2,4 w meczu). Natomiast najlepszym strzelcem został WIKTOR KOSIOREK z POLONII Pasłęk, który w każdym meczu rzucał średnio 22,5 pkt. Drugie miejsce zajął zespół UKS TRÓJECZKA Olsztyn, który wspólnie z TSK ROŚ Pisz zagrają w dniach 16-17.03.2019 r. w turnieju strefowym o awans do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski U16M. Organizatorem turnieju będzie zespół, który zajmie 3 miejsce w rozgrywkach POZKosz.

Do końca rozgrywek w cyklu U14M zostały jeszcze 2 mecze, ale tytuł mistrzowski zapewnił już sobie zespół TSK ROŚ Pisz. Walka o 2 miejsce premiowane awansem do turnieju strefowego będzie trwała do ostatniego spotkania, które odbędzie się 23-03-2019 r., a zmierzą się w nim UKS NENUFAR 5 Ełk
i JUNIOR BASKET CLUB Olsztyn. Zwycięzca meczu uzyska awans do turnieju strefowego, który odbędzie się 6-7.04.2019 r., a jego organizatorem będzie zespół TSK ROŚ Pisz.

Szczegółowe wyniki i statystki znajdują się w dziale ROZGRYWKI.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie rozgrywek!!!